2020 Yeni Kimlik Kartı Çıkarma


2020 Yeni Kimlik Kartı Çıkarma

Nüfus cüzdanlarının tarihe karışmasını sağlayan yeni kimlik kartları 02 Ocak 2017 itibariyle bütün Türkiye’de aktif olarak yer almaya başladı. Normalde TC kimlik kartı adına sahip olan bu kartlar henüz çok yeni olduğu için kimlik kartı adıyla da anılmaktadır. Yeni kimlik kartı çıkarma konusunda birçok soru işarete sahip olduğunuzu biliyoruz. Bu soru işaretlerini yazımızda cevaplayacağız.
Yeni Kimlik Kartı Başvurusu Nerede Yapılır?
Nüfus cüzdanınızın yerine kullanacağınız yeni kimlik kartlarına başvuru işlemini Nüfus Müdürlükleri üzerinden yapabilirsiniz. Hangi Nüfus Müdürlüğü üzerinden yapacağınıza kendiniz karar verebilirsiniz. Bu konuda hiçbir kısıtlama yoktur. Genellikle insanlar en yakında ilçe Nüfus Müdürlüğü’ne gitmeyi tercih etmektedir.
Yeni Kimlik Başvurusu Nasıl Yapılır?
Yeni kimlik başvurunuzu herhangi bir nüfus müdürlüğüne direk giderek yapabileceğiniz gibi ilk başta randevu alma yolunu da izleyebilirsiniz. Biz bu konuda ilk randevu almanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü bu şekilde saatlerce sıra beklemeden kimliğinizi çıkarabilirsiniz. Aksi takdirde çok fazla sıra beklersiniz. Aynı zamanda randevu alarak gitmek nüfus müdürlüğündeki personelin işine de kolaylaştıracaktır.
Yeni Kimlik Randevusu Nasıl Alınır?
Çipli kimlik randevusu alacağınız zaman iki farklı yöntem kullanabilirsiniz. Bu yöntemlerden birisi; Nüfus Müdürlüğü’nün açtığı ekimli internet sitesi üzerinden randevu almaktır. Diğeri ise ALO 199 çağrı hattı üzerinden randevu almaktır.
Kimliğinizi alacağınız sırada nüfus cüzdanı ve son 6 içerisinde çekilmiş olan biometrik fotoğrafınızı götürmeniz gerekir.


10 Comments Posted

  1. Eşimin vefatı nedeniyle kimliğimi değiştirmek zorundayım . üzgünüm.
    Randevu almak istiyorum
    İstanbul Esenyurt.Nüfus.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*