ARAÇ MUAYENE RANDEVU ALMA


Muayene tarihi gelen araçlar için araç muayene randevu alma işlemleri yapılmalıdır. Araç muayene randevu alma adımlarında belirtilen gün ve saatte istasyona gidilmesi yeterli olacaktır.
Araçların muayene işlemleri TÜVTÜRK tarafından yapılmaktadır. Online reservation.tuvturk.com.tr/web.ui/Index.aspx internet sitesi üzerinden araç muayene randevu almak mümkün olduğundan dolayı muayene işlemleri için ilk olarak randevu alınmalıdır. Araç muayene randevu alma ücretsiz olarak sunulan bir hizmet olduğundan dolayı tüm araç sahipleri ücretsiz bir şekilde istedikleri gün ve saat için randevu alabilmektedir.
Araç muayene randevu alma işlemlerini yapmak isteyenlerin ilk olarak reservation.tuvturk.com.tr/web.ui/Index.aspx  sitesine giriş yapması ve sitedeki randevu al bölümünü takip etmesi gerekmektedir. Site üzerinden erişim sağlanacak araç muayene randevu alma bölümü sayesinde randevu alma adımlarına başlanabilir. Ekranda sırasıyla araç ile ilgili çeşitli bilgiler istenecektir. Bilgilerin girilmesi sonrasında ise randevu alınacaktır.
Ayrıca telefon üzerinden de randevu alınabilmektedir. 0850 222 8888 nolu telefon üzerinden araçlarınız için randevu gün ve saati alabilirsiniz.
Araçların Muayeneden Geçmemesi İçin Sebepler
Araç muayene randevu alma işlemleri sonrasında araçlarını muayeneye götüren kişiler, araçlarındaki kusurlar nedeniyle muayeneden geçmesi mümkün olmayabilmektedir. Muayene sırasında araçlar için detaylı bir inceleme yapılmakta ve araçların çeşitli bölümleri kontrol edilmektedir araçlardaki sorunların kriterlerin üzerinde olması halinde ise kusurlu olarak belirtilerek muayene işlemleri tamamlanamamaktadır. Bu nedenle araçlarda mevcut kusurların giderildikten sonra muayeneye gidilmesi çok daha yararlı olacaktır.

Araçların muayeneden geçmemesi için diğer bir sebep ise trafik cezasıdır. Trafik cezası bulunan ve cezalarını ödemeyen kişiler için de işlemler yapılmamakta ve cezaların ödenmesi istenmektedir bu nedenle muayeneye gitmeden önce kişilerin mevcut trafik cezalarını ödemesi gerekecektir. Böylece herhangi bir sorun olmadan araç için muayene işlemleri tamamlanabilir. Belirtilen detaylara dikkat edilmesi halinde muayene konusunda herhangi bir sorun yaşanmadan muayeneden geçiş sağlanabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*