E Kimlik Randevu


E Kimlik Randevu

2017 yılı ile beraber artık e kimliklerde hayatımıza girmiş bulunmaktadır. Henüz e-kimlik sistemini tam olarak anlamayan kişiler nasıl alacakları konusunda soru işaretleri yaşayabilirler. Bizde sizlere yazımızda bu tarz soru işaretleri yalamamanız için gerekli bilgileri vereceğiz.
E Kimlik Randevusu Almak Zorunlu Mu?
E-kimlik çıkaracağınız zaman aslında randevu almak gibi bir zorunluluğunuz bulunmamaktadır. Fakat son zamanlarda Nüfus Müdürlükleri çok kalabalık olduğu için sabah erken saatlerden itibaren kimliğini çıkarmak için sıra beklemeniz gerekebilir Bu tarz bir durum yaşamamak için randevu alarak gitmeniz daha iyi olacaktır.
E Kimlik Randevusu Nasıl Alınır?
E kimlik randevusu almak için tercih edebileceğiniz iki tane yöntem vardır. Bu yöntemlerden birisi internet üzerinden online olarak randevu almaktır. Diğer bir tercihiniz ise Alo 199 hattı üzerinden randevu almaktır. Hangisi kolayınıza geliyorsa randevu alacağınız sırada onu tercih edebilirsiniz.
Adım Adım İnternetten Randevu
İnternetten randevu alacağınız sırada ilk olarak randevu sitesine girmeniz gerekir. Siteye girdikten sonra kırmızı renkli yazan Randevu Al seçeneğine tıklamalısınız.
-Randevu Al seçeneğine tıkladıktan sonra karşınıza kimlik bilgilerinizi girmeniz gerektiği bir ekran gelecektir. Bu ekranda sizden istenilen kimlik bilgilerini doğru ve eksiksiz bir şekilde girmelisiniz.
-Kimlik bilgilerinizi girdikten sonra hangi nüfus müdürlüğüne randevu alacağınızı seçmeniz gerekir. Burada nüfusa kayıtlı olduğunuz ilçe müdürlüğü veya ikametinizin yer aldığı ilçe müdürlüğü tercihlerinden birisini kullanabilirsiniz.


8 Comments Posted

  1. biraz once resmi nufus mudurlugu sitesi diye nufus yenilemek icin randevu almak uzere kimlik bilgilermi de vererek 6 haneli sifre aldim(nufus randevusu icin sanarak) sonra bir anda face’im acildi ve bildirimleriniz ucretli olacaktir diye bir yazi geldi. ne oldugunu anlayamadim ve canim sıkıldı. benimle ilgili herhangi bir islem ya dauygulama, ucretli bir sy yapilmamasini ve mail yoluyla da aciklamasini istiyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*