EGM Randevu Referans Numarası


EGM Randevu Referans Numarası

Emniyet Genel Müdürlüğü’nden ehliyet almak için gerekli başvurularınızı yatığınız sırada sizlere bir referans numarası verilir. Bu referans numarası sayesinde işlemlerinizi daha rahat bir şekilde ilerletebilir ve takip edebilirsiniz. Fakat ehliyet için randevu alan birçok kişi bu referans numarasını unuttuğu için sorun yaşamaktadır. Yalnız yapılan son gelişimlerle beraber artık bu referans numarasını unutmuş olsanız bile bu durum çok büyük bir sorun olmaktan çıkacaktır.
E-posta Adresinizle Tekrar Öğrenebilirsiniz
Referans numaranızı unuttuysanız veya kayıt almadıysanız bunu dert etmenize gerek yok. Referans numarasını unutan kişiler ehliyet randevusunu alırken kullandıkları e-posta adreslerine randevu bilgilerini tekrar gönderebilir. Yeni ehliyet randevusu aldığınız sırada veya aldıktan sonra e-postanıza gönderilen ehliyet randevu referans numarası, ehliyet randevularınızı sorgulamada, ehliyet randevunuzu iptal etme de veya randevu tarihinizi değiştirmede kullanılabilir.

Bu referans numarası için tabiri caizse bir anahtar niteliğindedir diyebiliriz. Sürücülerin büyük bir çoğunluğu ehliyet randevusu aldığı sırada sistem tarafından otomatik olan gönderilen maili çok fazla önemsemiyor. Hatta silebiliyor. Durum böyle olunca eğer kişi ehliyet referans numarasını bir yere kayıt etmediyse sizlere yazımızda belirttiğimiz işlemlerin hiçbirisini sorgulayamıyor. Burada en kötü nokta ise; yeni referans numarası almanın gerçekten zor olmasıdır. Eğer referans numaranızı unuttuysanız Emniyet Genel Müdürlüğü randevu bölümünden referans numarası hatırlatma sayfasına giriş yapmalısınız. Burada sizden istenilen bilgileri girdikten sonra referans numaranızı talep edebilirsiniz.

7 Comments Posted

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*