Ehliye Randevu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?


Ehliye Randevu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Ülkemizde ehliyet almak için Emniyet Müdürlükleri’ne gidilmeden önce mutlaka randevu alınması gerekiyor. Randevunuzu Emniyet Genel Müdürlüğü’nün ehliyet almak için oluşturduğu randevu sisteminden alabilirsiniz. Bu sistem 2016 yılına kadar genellikle her il ayrı sayfada olacak şekilde kullanılıyordu. 2016 yılından sonra ise bütün iller tek bir çatı altına toplanarak işlem verilmeye başlandı.
Ehliyet Randevusu Nasıl Alınır?
Ehliyet randevusu almak için ilk olarak emniyetin bu konuda oluşturduğu sayfaya giriş yapmalısınız. Bu sayfada sizden ehliyet alacağınız ili seçmeniz gerekiyor. İl seçtikten sonra ise karşınıza müsait olan İlçe Emniyet Müdürlükleri ve müsait oldukları saatler gelmektedir. Bu saatler arasından sizin için en uygun olan saati seçmelisiniz. Seçtiğiniz zaman karşınıza çıkan sayfada sizden mail adresi, telefon numarası ve kişisel bilgileriniz gibi farklı bilgiler talep edilmektedir. Bu bilgileri doğru bir şekilde girdikten sonra randevunuzu onaylamalısınız.
Randevu onaylama işlemi yaptıktan sonra girdiğiniz mail adresine bir doğrulama linki gelecektir. Bu doğrulama linkine tıkladığınız zaman ise karşınıza TC kimlik numaranızın sorulduğu bir sayfa çıkar. Bu sayfada TC kimlik numaranızı girip onaylayarak işlemlerinize devam edebilirsiniz.
Ehliyet İçin Gerekli Olan Evraklar
-Sürücü kursundan alacağınız sürücü belgesi dosyası
-Motorlu Taşıt Sürücü Sertifikası
-Pasaport, nüfus cüzdanı veya avukat kimliği
-Sürücü sağlık raporu
-Sürücü belgesi değerli kağıt bedeli, sürücü belgesi harcı ve sürücü belgesi hizmet bedelinin anlaşmalı olan bankalara yatırıldığını beliren makbuz
-2 tane biometrik fotoğraf
-Kan grubunu belirten belge veya yazılı olarak beyan

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*