Ehliyet Randevu Alma


Ehliyet Randevu Alma

GÜNCELLEME: Ehliyet işlemleri Nüfus Müdürlüklerine devredilmiştir. Ehliyet işlemleri için Nüfus Müdürlüklerinden randevu almak gerekmektedir.

EGM sürücü belgesi randevu işlem safhaları ile alakalı online ra​ndevu alma sistemini
yeniden kullanıcıların hizmetine sunmuştur.

EGM tarafından daha önce verilen eski tip ehliyetler, 1 Ocak 2016 tarihinden başlayarak yeni tip ehliyetler ile değiştirmeye başlanmıştır. Halihazırda kullanımda olan eski tip ehliyetlerin maksimum 5 yıl içerisinde değiştirilmesi gerekmektedir.

EGM tarafından ehliyet sahibi kişilerin belge değiştirme işlemlerini gerçekleştirebilmeleri için online ehliyet randevu alma sistemi halkın kullanımına açılmıştır.

Tüm ehliyet sahibi kişiler, Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hizmet verilen  www.surucurandevu.egm.gov.tr​ internet sitesinden online ehliyet randevusu alarak, il/ilçelerinde faaliyet gösteren trafik tescil bürolarında yeni tip ehliyet işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Randevu Alma Aşamaları

Aşasğıdaki menüler aracılığı ile yapmak istediğiniz işlemleri seçerek online randevu işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Yukarıdaki görselde menüde yer alan yapabileceğiniz işlemlerin tamamı görüntülenmekedir.

Yukarıdaki örnek resim eski sürücü belgesi yenilemesi ile ilgili görseldir.

Yukarıdaki resim ilk defa ehliyet alacak kişiler için geçerli görseldir.

Ülkemizde 2016 yılına kadar ehliyet randevusu alınacağı sırada her ilin kendi sayfası yer alıyordu. Fakat 2016 yılında köklü bir değişikliğe gidilerek ülkemizde bütün illerden alınacak olan randevular tek bir link üzerinden alınmaya başlandı. Bu link üzerinden randevu almak isteyen kişiler ilk olarak ehliyetlerini alacakları ili seçmelisiniz. Sonrasında ise karşınıza sizlere randevu verebilecek mevcut İlçe Emniyet Müdürlükleri görünür.

Burada boş kontenjanı olan ve sizin için de uygun olan İlçe Emniyet Müdürlüğü’nü seçebilirsiniz.
Ehliyetinizi almak istediğiniz randevu tarihi ile boş saati belirledikten sonra o saate tıklayın. Sonrasında bir ekran açılacaktır. Bu ekranda sizden cep telefonu numaranızı, mail adresinizi, kimlik bilgilerini girerek randevunuzu onaylamanız istenir.

Ehliyet randevusu almak için bilgilerinizi girip onayladıktan sonra girdiğiniz mail adresine bir onaylama linki gönderilecektir. Gelen bu onay linkine tıkladığınız zaman yeni bir sayfa açılır ve size yeniden TC kimlik numaranız sorulur. Buraya TC kimlik numaranızı girdikten sonra Onaylıyorum yazılı butona tıkladığınız zaman randevunuzu almış olursunuz.
Referans Kodunuzu Not Edin
Ehliyet randevunuzu aldığınız zaman sistem size otomatik olarak bir referans kodu verecektir. Bu kodu mutlaka bir yere not almalısınız. Randevu tarihinizi kontrol etme, randevunuzu iptal etme veya tarih değiştirme gibi işlemleri bu referans kodunu girerek yapabilirsiniz. Aynı zamanda bilgilerinizi dolduracağınız sırada mail ve cep telefonu gibi bilgilerinizi hatasız girmeniz de istenilmektedir.


75 Comments Posted

  1. İyi günler ehliyet değiştiriyorum normal ortaokul ikicinci ssınıftan terk ama lise mezunu yazmışlar bir sorun olurmu acaba

  2. Iki günden beri uğraşıyorum henüz surucu belgemi değiştirmek için internetten randevu alamadım. Çünkü linkler açılmıyor.

  3. Amirim sorum şu tırafıkteki dosyamın icinden diplomamın nusasının fotokopisinı almam mümkünmü acaba yardımcı olursanız sevinirım

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*