Yeni Kimlik ALO 199 Hattı


Yeni Kimlik ALO 199 Hattı

Yeni kimlik kartları 02 Ocak 2017 tarihinden itibaren bütün Türkiye’de dağıtılmaya başlandı. İlk başta pilot uygulama olarak belli yerlerde başlamıştır. Sonrasında ise pilot uygulama başarıya ulaşınca ülkenin tamamında dağıtılacak seviyeye geldi.
Nüfus Müdürlüklerinden yeni kimliklerinizi çıkaracağınız sırada isterseniz randevu alarak isterseniz de randevu almadan çıkarma işlemi yapabilirsiniz. Fakat Nüfus Müdürlükleri’nin çok yoğun olmasından dolayı randevu alarak kimliğinizi çıkarmanız daha faydalı olacaktır. TC kimlik kartı çıkarmak için isterseniz telefon ile isterseniz de internet sitesi üzerinden randevu alabilirsiniz. T.C. kimlik kartı için telefondan randevu almak istiyorsanız ALO 199 çağrı hattını aramanız gerekmektedir.
ALO 199 Üzerinden Nasıl Randevu Alınır?
ALO 199 kimlik kartı hattı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından hizmete sunulmuştur. Bu servis üzerinden yeni kimlik kartı çıkarmak için randevu alabilirsiniz. Sadece bununla kalmaz isterseniz TC kimlik kartı hakkında merak ettiğini sorular varsa yine bu hat üzerinden sorularınıza cevap bulabilirsiniz. Kimlik kartınızı kullanırken bilmeniz gereken her şey yine bu telefon numarasında belirtilmektedir.

-Yeni kimlikler için randevu alabilirsiniz.
-Kimlik kartlarını kullandığınız sırada karşılaşabileceğiniz her türlü sorun ve soru hakkında bilgi alabilirsiniz.
-Randevu almanın yanı sıra, randevu sorgu işlemi ve kimlik kartının adrese teslimi hakkında kimlik takibi yapabilirsiniz.
-Kimlik kartıyla ilgili resmi işlerin bazıları telefon üzerinden yapılır. Evlenme işlemleri, ölüm işlemleri, doğum işlemleri ve vatandaşlık işlemlerinin bazı aşamaları bu hat üzerinden yapılmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*