Yeni Kimlik Kartı Kaç Günde Çıkarılır?


Yeni Kimlik Kartı Kaç Günde Çıkarılır?

Artık eski nüfus cüzdanları yerine yeni kimlikler kullanılmaya başlandı. Sizde nüfuz cüzdanı değiştirme işlemi için başvuru yaptınız. Fakat bu evrede bilmeniz gereken ilk şey; eskisi gibi kimliklerinizin hemen verilmeyeceğidir. Yeni kimlik kartı kaç günde çıkarılır? Sorusu bu yüzden çok fazla sorulmaktadır.
Yeni Kimlik Başvurusu Nasıl Yapılır?
Yeni kimlik kartı başvurularını direk Nüfus Müdürlükleri’nden birisine giderek gerçekleştirebilirsiniz. Fakat size bu konuda randevu almanızı tavsiye edebiliriz. Çünkü son zamanlarda nüfus müdürlüklerinde aşırı yoğunluk yaşanıyor. Randevusuz işlem yapacağınız sırada ise sabah erken saatlerde gitmeye özen göstermelisiniz.
Yeni Kimlik Kaç Günde Gelir?
Sizlere başvuru yapmanız için randevu almanızın daha iyi olacağını anlattık. Başvurularını istediğiniz nüfus müdürlüğü üzerinden yapabilirsiniz. Bu konuda kısıtlanmadığınızı söyleyebiliriz.
Önceden nüfus cüzdanınızı çıkaracağınız sırada başvuruyu yaptıktan sonra hemen verilirdi. Fakat yeni kimlik sisteminde artık böyle bir durum söz konusu değildir. Başvuru yaptığınız sırada sizden bütün bilgiler talep edilir ve başvurunuz alınır. Sonrasında ise kimlik başvurunuz Ankara’da yer alan Kimlik Üretim yerinde üretilir.

Yeni çıkardığınız kimliğiniz PTT aracılığıyla sizlere gönderilir. Bu yüzden size kolay bir şekilde ulaşılabilecek bir adres vermelisiniz. Kesinlikle kaybolma imkanı bulunan bir adresi vermeyin. Kimliğinizi teslim alacak olan kişiyi başvurunuz sırasında mutlaka belirtmiş olmanız gerekiyor.
Kimlik kartınıza başvurunuzu yaptıktan sonra kartınızın basılarak belirttiğiniz adrese gönderileceği süre yaklaşık olarak 15 gün olarak belirtilmiştir. Bu evrede alacağınız geçici kimliği kullanabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*