Yeni Kimlik Kartı Randevu


Yeni Kimlik Kartı Randevu

02 Ocak 2017 tarihinde dağıtımına bütün Türkiye’de başlanan kimlik kartları hakkında birçok soru işareti vardır. Yeni kimlik kartı randevu işlemlerinin nasıl yapılacağı en fazla merak edilenlerden birisidir.
Yeni Kimlik Kartı Randevusu Nereden Alınır?
Yeni kimlik kartlarını almak için randevu alma gibi bir zorunluluğunuz yok. Fakat Nüfus Müdürlükleri bu sıralar çok fazla yoğun olduğu için randevu alarak gitmeniz daha iyi olacaktır. Hem de çok erken saatte gitme sorunundan kurtulmuş olursunuz.
Yeni kimlik kartı alacağınız zaman sizlere iki tip randevu şekilde tanımlanmıştır. Bunlardan ilki; internet üzerinden randevu almaktır. Diğer ise Alo 199 hattı üzerinden randevu almaktır. İnternet üzerinden randevu işlemlerinizi gerçekleştireceğiniz sırada nvi gov tr alan adına sahip adresi ziyaret etmelisiniz. Bu sayfa üzerinden randevunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Online Kimlik Randevusu Alma Aşamaları Aşağıdaki Gibidir

Yukarıdaki örnek resimde randevu talep bilgilerini girmeniz gerekmektedir. Randevuyu kendi adınıza veya kimin adına alıyorsanız onu seçin. Randevu alına  kişinin tc kimlik numarası adı ve soyadı girilerek ben robot değilim kısmından doğrulama yaparak sonraki adıma geçiniz.

Yukarıdaki görselde gördüğünüz gibi kimlik doğrulama işlemini sizden istenen bilgiler doğrultusunda yapınız.

Yukarıda gösterilen görselde göründüğü gibi il ve ilçe bilgilerini giriniz.

Yukarıda örnek olarak verdiğimiz görselde olduğu gibi teslimat bilgilerini doğru olarak giriniz. Kart tesli adresi, teslim alacak kişi ve iletişim yöntemini seçiniz.

Yukarıdaki 4. etap görselde almış olduğunuz randevunun özetini görebilirsiniz.

Daha sonra isterseniz randevu bilgilerini yazıya döktürebilirsiniz.

İnternetten Kimlik Randevusu Alma
İnternet üzerinden randevu alınacağı sırada ülkemizdeki her bölge sadece tek bir sayfa üzerinden randevularını alabilir. İnternetten randevu almak için ilk olarak randevu sayfasına girelim.
-Randevu almak için ilk olarak sitede yer alan kırmızı renkli Randevu Al seçeneğine tıklamalısınız.
-Açılacak olan sayfada kimlik bilgilerinizi girmeniz gerekiyor. Eğer başka biri için randevu alıyorsanız onun bilgilerini girmelisiniz.
-Gerekli bilgileri girdikten sonra ise nüfus müdürlüğünü seçmeniz gerekir. İkametinizin bulunduğu ilçe müdürlüğünü veya nüfusa kayıtlı olduğunuz ilçe nüfus müdürlüğünü seçebilirsiniz.
Kimliklerinizi çıkarmaya gittiğiniz zaman kimlikleriniz size hemen teslim edilmemektedir. Başvurunuz sırasında belirttiğiniz adrese 15 gün içerisinde gönderilir.

62 Comments Posted

  1. Ben kimlik değişimi için randevu almıştım randevu
    Günümü unutum bana bilgi verilmesini arzederim

    • Mrb öncelikle sabah saat 07:00 da ilçe nufus mudurlugunde sıra olmalısınız ogleye kadar 35 kişi öğleden sonra 35 kişi alınıyor sabahtan giderseniz sıra almış olursunuz kolay gelsin

  2. 5 yıl bekleyin songünü çıkartın. Gereksiz birşey çünkü hükmü yokmuş diğer eski kimlikle birlikte işlem görüyormuş. Boşuna 18.50 tl verdim

  3. Slm 3 ay once sabah erkenden geldim kimlik icin sira istedim kesinlikle verilmeyecegini randevu alinmasi gerektigini bildirildi bende randevu alarak gunundem yine erken saatte geldim kimlik rati dahi olmayan bir beyefendi randevusu olmayan kisilere sira veriyordu ardindan birkisi daha geldi ve o kiside yine randevusu olmayan kisilere yine kimlik degisikligi icin sira vermeye devam etti kimlik bilgilerimi gitdim sira alamadim randevum oldugu halde 06.03.1018 tarihinde olan bu sira disi islemin sorguladigimda ise hatali ben ciktim 3 ay boyunca sira bekle giris alama randevusus sira gayet rahat bir sekilde 2 ve katlariyla sira alanlarin nasil yapabildigi ve buna yetkililerin nasil izin verdigini anlatabilecek bir vatandas varmi ??? Hak yiyen insanlara … olsun.!

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*